دستگاه سنگک پزی روی شنهای طبیعی با پهن کن برقی مکانیکی اتوماتیک

دستگاه سنگک پزی روی شنهای طبیعی با پهن کن برقی مکانیکی  اتوماتیک
ثبت اختراع شرکت ماشین سازی برادران اوستاد

معرفی اجمالی دستگاه
حذف خمیر ریز بادی و یا حلزونی و اختراع پهن کن برقی مکانیکی اتوماتیک که مهم ترین مزیت این دستگاه ها می باشد تا بحال هیچ شرکتی نتوانسته در این مورد (خمیرریز نان سنگک ) ادعایی داشته باشد، ولی شرکت ماشین سازی اوستاد توانسته است با تکیه بر دانش نوین و اختراع پهن کن برقی مکانیکی اتوماتیک نان سنگک را درست کرده و در سازمان ثبت اختراعات به مرحله ثبت رسانده و اکنون نیز به مرحله تولید رسانده است.
قابل انتقال توسط جرثقیل به مکانهای مورد نظر مشتری
دارا بودن الکترو گیربوکس خارجی بدون صدا با عمر طولانی
قابلیت استفاده از هر سه نوع سوخت گاز شهری، گاز مایع (سیلندر) و گازوئیل به واسطه تعویض مشعل
مصرف کم برق به دلیل وجود دستگاه اینورتر
قابلیت تغییر سرعت دستگاه به صورت دیجیتالی به اندازه دلخواه
قابلیت تبدیل به شعله مستقیم و غیرمستقیم

sangak
دستگاه سنگک پزی روی شنهای طبیعی با پهن کن برقی مکانیکی اتوماتیک ثبت اختراع شرکت ماشین سازی برادران اوستاد

این دستگاه جهت پخت نان سنگک سنتی روی شن های طبیعی طراحی شده است که هیچ گونه نیازی به شاطر و وردست ندارد و اپراتور آن جلوی دستگاه فقط یک نفر می باشد . دستگاه فوق آخرین تکنولوژی کارخانه ماشین سازی برادران استاد می باشد که طراحی ان تلفیقی از سیستم سنتی و صنعتی بوده که برای اولین بار در ایران و جهان وارد عرصه صنعت نان شده است. از مزیتهای این دستگاه ابعاد کوچک آن می باشد که در هر فضایی می شود از آن استفاده کرد.
کاربران گرامی توجه داشته باشند که شن و یا سنگریزه مورد استفاده در دوار این دستگاه همان نوع شنی میباشد که در تنورهای سنتی سنگک پزیها استفاده میشود .
یکی دیگر از مزایای این دستگاه ، قابلیت استفاده از گاز شهری ، گاز مایع و گازونیل جهت گرم کردن فر و پخت نان می باشد و بسته به امکانات موجود ، مشتری در هر نقطه از جهان از سه نوع سوخت اشاره شده می توان به راحتی می توان استفاده کرد.

دستگاه سنگک پزی روی شنهای طبیعی با پهن کن برقی مکانیکی اتوماتیک

مزیت بعدی این دستگاه طراحی جدید مخزن خمیر ریز آن می باشد که بصورت مکانیکی طراحی شده و توسط اینورتر قابلیت تنظیم پهن کردن خمیر را روی باند دستگاه انجام می دهد که در سازمان ثبت اختراعات کشور به ثبت رسیده و همچنین این پهن کن باعث حفظ مولکول های تخمیر شده خمیر می شود و هیچ گونه آسیبی به خمیر تخمیر شده انجام نمی دهد و نان بیرون آمده از داخل فر با کیفیت مطلوب پخته می شود.
و تنها توسط یک نفر اپراتور دستگاه راه اندازی می شود و هیچ گونه نیازی به نفر فنی ندارد.
در دستگاه های قدیمی، ریزش خمیر به روی باند توسط تزریق باد و یا سیستم ماردون یا حلزونی انجام می شد که کار با آن سخت می شد و حتی کیفیت نان تولیدی مطلوب نمی شد ولی در سیستم جدید پهن کن مکانیکی برقی اختراعی این شرکت کاملا بصورت اتوماتیکی پهن می شود و کار با آن بسیار آسان است و کیفیت نان تولیدی نیز بسیار مطلوب می باشد.
این پهن کن طوری طراحی شده است که درب آن باز است و هر لحظه پای کار نیز می توان به آن خمیر اضافه کرد.